Od 18. do 21. maja 2017 bodo v Celju potekali kar štirje strokovni sejmi: Avto in vzdrževanje, Moto boom, Gospodarska vozila in Logistika.

V okviru 1. sejma Logistika se bomo predstavili tudi mi. Fakulteta za logistiko UM aktivno sodeluje že od zasnove sejma Logistika, ki je nastala pred dvema letoma. Pomembno vlogo imamo pri strokovni izvedbi sejma, imeli pa bomo tudi svoj razstavni prostor. Najdete nas v dvorani K, kjer bomo predstavljali predvsem naš prispevek k razvoju logistične dejavnosti.

Vabimo vas, da se v času sejma udeležite tudi strokovnih posvetov, na katerem sodelujejo sodelavci fakultete.

Prvi dan sejma, 18. maja 2017, bo med 13. in 15. uro bo v predavalnici dvorane K potekal Strokovni posvet o logistiki prihodnosti z naslednjo vsebino:

• Cilji Republike Slovenije na področju logistike, mag. Matjaž Vrčko, sekretar, Ministrstvo za infrastrukturo
  • Trendi v logistiki: Električni avto – tehnologija sedanjosti, tehnologija prihodnosti ali marketinška farsa?, doc. dr. Matevž Obrecht in doc. dr. Matjaž Knez, Fakulteta za logistiko, Univerza v Mariboru
  • Industrijski izzivi v dobi digitalizacije – vitka proizvodnja, digitalizacija in simulacija, Csaba Kardos, raziskovalni sodelavec na SZTAKI (predavanje v angleškem jeziku)
    Mestna mobilistika, mag. Roman Krajnc, Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko, Šolski center Celje.

V petek, 19. maja 2017, med 11. in 12. uro pa vas prav tako v predavalnico dvorane K vabimo na dve predstavitvi:

• Računalniška simulacija logističnih procesov (Laboratorij za kvantitativno modeliranje v logistiki FL UM)
  • Celostne prometne strategije – prihodnost razvoja slovenskih mest (Laboratorij za trajnostno mobilnost in transport FL UM)
  • Vpliv porazdelitve črnega ogljika na traso kolesarske poti ob vpadnici v Celje (Luka Herman, študent, Projekt Po kreativni poti do praktičnega znanja)

AMGL-OBISCITE-NAS+DVORANA_Page_2