Pričela se je 13. mednarodna konferenca o logistiki in trajnostnem transportu

IMG_0444

V četrtek, 16. junija 2016, se je pričela tradicionalna 13. mednarodna konferenca o logistiki in trajnostnem transportu. Osnovni namen konference je predstavitev najnovejših rezultatov in dognanj s področja trajnostne logistike in transporta v regiji in svetu. Letošnja osrednja tema je integracija pretoka ljudi in blaga z družbo 2.0.

Tudi letos so z nami ugledni in svetovno priznani predavatelji: prof. dr. Kenneth Button z Univerze George Mason, ZDA, prof. dr. Anna Voroshilova s Sibriske državne univerze za vesoljske študije iz Rusije, prof. dr. Kulwant S. Pawar iz Nottinghamske univerze in drugi.

Konferenco so poleg dekana prof. dr. Bojana Rosija in predsednika programskega odbora konference izr. prof. dr. Tomaža Krambergerja, odprli še prof. MArko Jesenšek, prorektor Univerze v Mariboru, župan MO Celje g. Bojan Šrot in prof. Nenad Đ. Zrnić iz Univerze v Beogradu.

V dvodnevnem dogajanju bodo predstavljeni prispevki s področja rabe infrastrukturnih sistemov, integriranih informacijskih sistemov, definicij in izvajanja Interneta stvari, upravljanja tveganj in vprašanj s področja varnosti, varčne rabe prevoznih sredstev, obnovljivih virov energije, varovanja okolja idr. Predstavitve bodo v veliki meri namenjene reševanju konkretnih znanstvenoraziskovalnih problemov s področja trajnostne logistike in transporta, s katerimi se kot posamezniki in družba soočamo v sodobnem svetu.

Več v galeriji.